www.dannie.cz

Daniela Haubertová Comment Count:: 0

O mně

Daniela Haubertová * 1987 v Jihlavě

Jsem čistý samouk, focení pro mě není prací, ale pouze zálibou. V jednadvaceti letech jsem si pořídila svoji první digitální zrcadlovku a po několik roků jsem fotila výhradně přírodu a zvířata. Teprve později jsem se dostala k fotografování portrétů, kterým se věnuji dodnes.

Fotografování beru jako způsob odpočinku, realizace svých nápadů a představ. Ráda spolupracuji s lidmi, kteří jsou připraveni přijmout se na fotkách takoví, jací jsou i ve skutečnosti, s lidmi, kteří jsou ochotni opustit pole naučených póz a neberou focení příliš vážně. Snažím se zachytit krásu každého člověka v jeho přirozenosti, bez vrstev make-upu nebo dokonalého účesu. Věřím, že krása vychází zevnitř a je-li oko pozorné, dokáže ji zachytit.

Fotografování je dialog. Důležitá je pro mě oboustranná důvěra. Ráda pracuji s okamžikem, nechávám se inspirovat tím, co daná chvíle nabízí, snažím se propojit osobnost, místo i náhodu, vytvořit fotku s příběhem.

Zaměřuji se zejména na fotografování žen, barevně i černobíle, venku i uvnitř.

Děkuji …

všem, jejichž tváře zde s jejich laskavým svolením vystavuji, svým stálým modelkám za jejich spolehlivost i nadšení, se kterými přistupují k naší vzájemné spolupráci, lidem, kteří zde ztratí alespoň chvíli a zhlédnou moje portfolio, a mým blízkým za podporu, bez které bych nikdy nezvládla ani jedinou fotografii.